Kombi Bakım Mevsimi Geldi?

Blog Detay

Kombi Bakım Mevsimi Geldi?

Kombi Bakım Mevsimi Geldi?
Kategori: Doğalgaz Kombi

Kış geldi gelecek kapıyı çaldı da diyebiliriz. Yaz çıkışında soğuk bir sürprizle karşılaşmamak için kombi bakımınızın ve petek temizlemenin zamanı geldi sanki ne dersiniz? Bir bilene yani bize İTS’ye sorarsanız tam aslında tam zamanı.

Kombi bakımı, sadece arızaların önüne geçmek için değil aslında kombinizi uzun ömürlü ve tam verimli kullanmak için önemlidir. Eğer kombiniz ve petekleriniz tam performanslarını ortaya koyabilecek verimlikte çalışırlarsa; örneğin kombinizin yoğuşma performansı korunursa ya da peteklerinizin içinde birikmiş hava ya da tortu olmazsa daha çabuk ısınıp sıcaklığını koruyacaktır. Böylece günümüzde çiddi meblağlar tutan doğalgaz faturalarınız da önemli ölçüde hafifleyecektir.  

Suyla temas eden her alette olduğu gibi kombiniz ve petekleriniz düzenli bakıma ihtiyaç duyar. Kombi bakımı tek seferlik bir işlem değildir, her sene belirli periyotlarla gerçekleştirilmelidir. 

 Artık kombi bakımının hem kombinize hem doğalgaz faturanıza hem de evinizin konforuna iyi geldiği konusunda hem fikir olduğumuza göre yazımızın konusuna yani kombi bakımlarımızı ne zaman yapmamız gerektiği mevzusuna dönebiliriz.

Kombi bakımında en uygun dönemler hangileridir. Aslında kombilerimizin kullanım amacının değiştiği dönemler bize bu konu hakkında net bir ipucu vermektedir. Kombimiz kışın ısınma ve su ısıtma için kullanırken yazın sadece su ısıtmak için kullanırız. Bu da demek olur ki yıl; kombimizi yoğun ve sürekli şekilde kullandığımız ve ihtiyaç halinde kullandığımız iki döneme ayrılmakta. Doğal olarak kullanımın değiştiği bu iki dönemde; yani yoğun kullanımın öncesinde hazır olmak adına ve yoğun kullanımın sonunda ise bir sorun olup olmadığını anlamak için yılda en az iki kez düzenli bakım yapmak kombilerimizin verimliliğini korumamızı sağlar.  Kısacası mevsimlerin geçiş dönemleri kombi ve peteklerimizin bakımını yaptırmak için en uygun zamanlardır.

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi kış ha geldi ha gelecek demek ki bakım mevsimi açıldı aman geç kalmayın. Sıcacık bir kış geçirmeniz dileğiyle.

 

Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Bu önemli işlemin faydalarını görebilmek adına, düzenli yaptırmanın gerekliliğinden bahsetmiştik. Peki kombi bakımı en uygun ne zaman yapılır?

Kombi bakımı yaptırmanın en uygun zamanları, mevsim geçişleridir. Yani yaz mevsimine veya kış mevsimine girildiğinde yaptırılması, kombi arızalarını önlemek için en uygunudur. Çünkü dış ortamdaki ısı değişimlerine ve yabancı maddelere bağlı olarak kombi bakım zamanı gelebilmektedir. Özellikle evin balkonunda bulunan kombilerde, mevsim geçişlerini kollamak daha da elzem olacaktır.

Kombi bakımı, kombi tamiri veya petek temizleme yaptırmak için kaliteli bir kombi servisi arayışındaysanız, 444 28 46’yı arayarak Yuvam Teknik Servisine ulaşabilirsiniz.

Posted by