Elektrikli Süpürge Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Blog Detay

Elektrikli Süpürge Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Elektrikli Süpürge Bakımı Nasıl Yapılmalı?
Kategori: Diğer

Teknoloji çağı olarak adlandırdığımız bu dönemde, elektrikli süpürgeler evdeki en temel ihtiyaçların başında gelir. Eviniz için yapacağınız elektrikli süpürge seçimi kadar aldığınız ürünü nasıl kullandığınız da son derece önemlidir. Elektrikli süpürgelerin performansı ve uzun ömürlü kullanılması açısından, süpürgenin düzenli olarak temizlenmesi en çok dikkat edilmesi gereken hususların başında gelir. Düzenli bir bakım gerçekleştirilemeyen süpürgelerde kısa sürede performans düşüklüğü ortaya çıkar. Peki satın aldığınız elektrikli süpürgenin yıllarca aynı performansı ortaya koyması için neler yapabilirsiniz?

İşte Elektrikli Süpürgenizin İlk Günkü Performansını Uzun Vadede Koruyabileceğiniz İpuçları..

Elektrikli Süpürgenizi Kullanmaya Başlamadan Önce Kullanma Kılavuzuna Göz Atın!

Hayatınızı oldukça kolaylaştıran elektrikli süpürgeler, üstün bir teknolojiyle tasarlanarak yaşam alanlarınızda yüksek performans ortaya koyar. Zamanla performanstan düşen elektrikli süpürgelerden verim almak oldukça güçtür. İşte  tam da bu noktada ürününüze bakım yapmanız gerekebilir. Peki elektrikli süpürgenin bakımı nasıl yapılır?

Yapacağınız bakımdan önce mutlaka ürünün kullanma kılavuzuna göz atın. Ürünle ilgili detaylı bilgi sahibi olmak, ürünü tanımanız ve nasıl kullanmanız gerektiği hakkında size yardımcı olacaktır. Kılavuza göz attıktan sonra elektrikli süpürgenizle ilgili yeterli bilgiye sahip olabilir ve ürününüzü daha verimli kullanabilirsiniz.

Filtre Temizliğini Aksatmayın!

Elektrikli süpürgelerin dikkat edilmesi gereken bölümlerinden bir tanesi filtreleridir. Peki elektrik süpürgesi filtresi nasıl temizlenir? Motoru yabancı maddelerden korumak için tasarlanan filtre kısmı iki çeşittir. Bazı filtreler yıkanabilme özelliğine sahipken bazı filtreler yıkanamaz. Ürününüzdeki filtrenin yapısını kullanma kılavuzundan veya satın aldığınız yetkili bayiden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Eğer filtreniz yıkanabiliyorsa; filtreyi düzenli olarak yıkamalı, filtreniz yıkanmıyorsa; filtreyi sık sık değiştirmelisiniz. Elektrikli süpürgenizin performansını oldukça etkileyen bu durum, ürününüzün çok daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Ayrıca emiş gücü azalan elektrikli süpürgelerinizde; filtre temizliğinin yanı sıra süpürgenin emici başlığını ve boruyu da kontrol ederek detaylı bir bakım yapmak daha doğru olacaktır.

Eğer tüm uğraşlarınıza rağmen ürününüzdeki mevcut sorunlar hala devam ediyorsa; bozulan veya bakıma ihtiyaç duyan elektrikli süpürgelerinizi gönül rahatlığıyla İstanbul Teknik Servis’e emanet edebilirsiniz. Yıllardır verdiğimiz kaliteli hizmet güvencesiyle beyaz eşyalarınızı ilk günkü yeniliğine kavuşturuyor ve size uzun ömürlü bir kullanım sunuyoruz.

Posted by