Hacmi Hacminize, Enerjisi Enerjinize Uygun Beyaz Eşya Seçimi

Blog Detay

Hacmi Hacminize, Enerjisi Enerjinize Uygun Beyaz Eşya Seçimi

Hacmi Hacminize, Enerjisi Enerjinize Uygun Beyaz Eşya Seçimi
Kategori: Diğer

Beyaz eşya deyip geçmeyin; satın alırken, çok dikkatle ve özenle seçim yapmalıyız. Unutmamak lazım ki yüksek bedeller karşılığında satın aldığımız beyaz eşyalar; pratik faydalarının dışında, uzun ömürlü kullanımlarıyla evin dekorunun önemli bir parçasına dönüşüyorlar. Peki yaşam alanlarımızın bu değerli demirbaşlarını seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini hiç düşündünüz mü?

Biz sizin için düşündük ve ufak ipuçları hazırladık

- İhtiyacınızın hacmi nedir?

Beyaz eşya seçerken ihtiyacınızın ne olduğunu iyi belirlemek lazım. . Tek kişi misiniz yoksa kalabalık bir ailemi yoksa sadece eşiniz ve siz mi? Çünkü evinizde yaşayan kişi sayısı ihtiyacınızı, ihtiyacınız da kullanacağınız beyaz eşyanın kapasitesini belirler. Kapasite ise boyuttan, fiyata beyaz eşyanın her türlü özelliğini şekillendiren ana unsurdur.

- Ağırlayacak yeriniz var mı?

Beyaz eşya satın alırken evinizin, mutfağınızın, ya da beyaz eşyalarınızın konması için ayarlanan özel alanların büyüklüklerine uygun boyutlarda seçim yapmak, yerleştirme sırasında sizi ortaya çıkabilecek birçok sorundan koruyacaktır.

- Enerjiniz tutuyor mu?

Günümüzün en önemli konularından bir de enerji tüketimi. Hem dünyamızın geleceği hem de ev faturalarınızın hafifliği adına; beyaz eşyanızı seçerken, A enerji sınıfı makinelerden tercih etmekte fayda vardır. A sınıfı enerji tüketimi olan beyaz eşyaların, bir miktar fiyat farkı olsa da bu tercihinizle, uzun vadede faturalarda yapacağınız tasarrufla bu siz kazançlı çıkacaksınız.

- Sessizce anlaşabiliyor musunuz?

Günümüzde evlerde süreklilik arz eden en büyük gürültü kaynağı beyaz eşyalardır. Hafta sonunuzu çamaşır makinesi, akşam izlediğiniz diziyi bulaşık makinesi ya da tüm gününüzü buzdolabı sesine kurban etmek ister misiniz? Kullanım saatlerine göre oluşabilecek komşu şikayetlerini hiç hatırlatmayalım bile. Bu yüzden beyaz eşya seçimi yaparken çıkardıkları maksimum ses seviyesini de dikkate almanızı tavsiye ederiz.

- Zevkleriniz aynı mı?

Beyaz Eşya seçimi genellikle uzun ömürlü bir karardır. Bu nedenle sadece rasyonel faydalarına yanı sıra evinizde bulunacağı alan ve evin genel dekorasyonu göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır. Günümüzde markalar; her ne kadar genel adı beyaz eşya da olsa kullandığımız bu makinelerle ilgili renk ve tasarım seçenekleri sunmaktalar.  Eminiz sizin evinizin dekorasyonuna uygun bir seçenek de mevcuttur.

Posted by